حضور ۱۶ حج اولی در کاروان قرآنی حج تمتع ۱۴۰۱

کد خبر: 113973
میرزاجانی با بیان اینکه ۱۶ نفر از ۲۰ نفر اعضای کاروان قرآنی امسال حج اولی ها هستند،گفت: در این جمع ۲۰ نفره، یک حافظ کل قرآن و یک گروه تواشیح حضور دارند و سایر اعضا هم از قاریان، اساتید و ممتازین قرائت می باشند .  
وارث

«محمد تقی میرزاجانی» در گفت و گویی در خصوص برنامه های مربوط به اعزام کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران به حج تمتع 1401 گفت: بعد از انتخاب اعضای 20 نفره کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران موسوم به کاروان نور ، مقدمات اعزام این دوستان توسط بعثه مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت در حال انجام است.

 

معاون اجرایی شورای عالی قرآن اظهار کرد: تصمیم گیری ها، برنامه ریزی ها و سیاست گزاری ها در خصوص این موضوع در کمیته اعزام و دعوت از قاریان قرآن کریم انجام شده است. امیدواریم کاروان امسال هم همانند سنوات گذشته و حتی بهتر از آن، موفق شوند و با اجرای برنامه های خود، هم در جمع حجاج ایرانی و هم حاجیان کشورهای مختلفی که در مناسک حج امسال حضور دارند باز هم افتخارآفرینی کنند و بتوانند نمایندگان شایسته ای برای جمهوری اسلامی ایران باشند و مراتب انس مردم ایران با قرآن کریم را که به وسیله برنامه های متعدد قرآنی در آنجا اجرا خواهند کرد به نمایش بگذارند.

 

وی با بیان اینکه سرپرستی کاروان امسال بر عهده دکتر قاسم ربیعی است، افزود: خوشبختانه ایشان هم از اساتید و قاریان برجسته کشور هستند و هم پیش از این یک نوبت به عنوان مدیر کاروان، تجربه موفقی را پشت سر گذاشتند. امیدواریم امسال هم بتوانند مدیریت کاروان را به نحو احسن انجام دهند.

 

میرزاجانی با بیان اینکه 16 نفر از 20 نفر اعضای کاروان قرآنی امسال حج اولی ها هستند، تصریح کرد: در این جمع 20 نفره، یک حافظ کل قرآن و یک گروه تواشیح حضور دارند و سایر اعضا هم از قاریان، اساتید و ممتازین قرائت می باشند در واقع  این گروه یک ترکیب جوان و با نشاطی هستند که فکر می کنیم، بتوانند بیش از گذشته برنامه های موثرتری را اجرا کنند.

 

معاون اجرایی شورای عالی قرآن با اشاره به ملاک انتخاب افراد در گروه تواشیح بیان کرد: ما هر سال برای انتخاب کاروان قرآنی حج یک آزمون انتخابی برگزار می کنیم که مجری برگزاری هم مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه است، امسال باتوجه به  اعلام دیرهنگام برپایی مناسک حج از سوی عربستان سعودی، امکان برگزاری آزمون انتخابی فراهم نبود، از این رو ملاک اولیه را همان اعضای تعیین شده برای سال ١٣٩٩ که اعزام ایشان به علت شیوع کرونا لغو شده بود، قرار دادیم.  

 

وی تصریح کرد: لذا ما هم به نتایج مسابقات سراسری و کشوری قرآن که سازمان اوقاف برگزار می کنند، استناد کردیم و هم آن لیست اعضای کاروان قرآنی که در سال 99 مشخص کرده بودیم ولی به علت بحران کرونا لغو شد.

 

میرزاجانی  با بیان اینکه ملاک بعدی ما این بود که این افراد باید آمادگی فنی تلاوت خود را با حضور در مرحله نهایی مسابقات سراسری قرآن در سال ١۴٠٠ حفظ و اثبات می‌کردند. بیان کرد: بر این اساس چند قاری دیگر در این سطح هم براساس امتیازشان در مسابقات کشوری سال گذشته به عضویت کاروان درآمدند. به هر حال ما به این صورت توانستیم 20 نفر را عضو گروه تواشیح و حافظ قرآن انتخاب کردیم.
منبع: شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.