بسته خبری وقف

جوانی که زمین پدری را آباد و آن را وقف حضرت زهرا(س) کرد

کد خبر: 88148
وارث

در هفته گذشته موقوفات مختلفی در سطح کشور به ثبت رسید که در این گزارش به معرفی برخی از موقوفات شاخص ثبت‌ شده می‌پردازیم.

وقف آپارتمان برای تأمین دارو و درمان نیازمندان

«مهین رنجبری» بانوی خیر‌اندیش اهل خمین استان مرکزی یک باب آپارتمان مسکونی خود را به مساحت ۶۷ مترمربع شهرستان خمین را وقف کرد.

این وقف با نیت تأمین دارو و درمان برای نیازمندان صورت گرفته و ارزش تقریبی وقف مذکور حدود ۱۰۰ میلیون تومان برآورده شده است.

وقف منزل مسکونی برای ترویج قرآن و فرهنگ مهدوی

«خدیجه رحیمی» از خیران نیک‌اندیش شهرستان اقلید استان فارس یک باب منزل مسکونی به متراژ ۱۱۲ مترمربع را وقف فعالیت‌های فرهنگی کرد.

برگزاری محفل انس با قرآن کریم، جشن میلاد امام زمان (عج) و جلسات مهدویت، نیت واقف از این وقف است که ارزش ریالی آن ۱۱۲ میلیون تومان برآورد شد.

وقف ساختمان برای کمک به زوج‌های بی‌بضاعت با اولویت سادات

«سیده‌رقیه قاضی میرسعید» واقف نیکوکار اهل کرج استان البرز یک باب واحد ساختمان مسکونی خود را به مساحت ۵۵ متر را در این شهر وقف کرد.

این وقف با نیت استفاده زوج‌های بی‌بضاعت و با اولویت سادات به ثبت رسیده است که ارزش آن حدود ۲۵۰ میلیون تومان برآورد شده است.

تبدیل کردن زمین اهدایی پدر به باغ پسته و وقف آن برای عزاداری حضرت زهرا(س)

محمد‌علی نامنی واقف اهل شهرستان خوشاب خراسان رضوی قطعه زمینی به مساحت حدود ۲ هکتار که پدرش برای انجام کار کشاورزی به وی اهدا کرده بود را ابتدا با باغ پسته تبدیل کرد و آن را وقف کرد.

این واقف نیک‌اندیش با کاشت حدود ۵۰۰ اصله نهال پسته طی ۴ سال در این زمین آن را وقف برپایی مجالس عزاداری حضرت زهرا(س)، امام جعفر صادق(ع) و هزینه امور عام المنفعه کرد. وی همچنین ۲ ساعت آب خریداری و آن را هم برای آبیاری این باغ پسته وقف کرد.

منبع:فارس


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.