حال "یونس‌حبیبی" خوب نیست

کد خبر: 95554
روزی می‌خواند "یا اباعبدالله‌الحسین" و امروز نه می‌بیند، نه حرف می‌زند و نه می‌تواند راه برود؛ برایش دعا کنید.
وارث

سال 53 در مرکز عترت و قرآن حوالی میدان خراسان در حضور "حاج‌مرتضی" و "حاج محسن طاهری" مداحی را آموخت. سال 62 به عضویت سپاه پاسداران درآمد؛ نوحه‌های او را رزمندگان جنگ از یاد نمی‌برند وقتی می‌خواند: رزمندگان عازم به میدان/ بهر دفاع از دین و قرآن. خاطره مجروحیت و مراسم ختمی که در لشکر برایش گرفتند را از یاد نمی‌برد و آخرین باری که او را دیدم با خنده و گریه توأمان برای ما تعریف می‌کرد.

پاهایش نای راه رفتن نداشتند و حنجره‌‌اش هم قدرت گذشته را از دست داده بود؛ مجتبی حبیبی پسرش گفت این روزها "حاج یونس" نه هوشیاری دارد؛ توانایی حرفزدن و راه رفتن ندارد و بدون دستگاه قادر به نفس کشیدن هم نیست. 

وقتی نام "یونس حبیبی" شنیده میشود ناخودآگاه آن نوحه زیبای «یا اباعبدالله‌الحسین» در ذهن هیئتی‌ها تداعی می‌شود؛ چقدر زنان و مردانی با آن نوحه بر سر و سینه زدند و کماکان هم در نوحه‌های ماندگار مرور می‌شود.

از پسرش پرسیدم که چقدر به "حاج یونس" سر می‌زنند و او پاسخ داد هنوز برخی از دوستانش فراموشش نکرده‌اند؛ محمدرضا، محسن و مرتضی طاهری" هم به بیمارستان آمده‌اند و هم تلفنی پیگیر بیماری‌ پدرم هستند. امیرعباسی، شیخ مصطفی کرمی، شیخ مهدی حسن‌آبادی و محمدحسین پویانفر هم به پدر سر می‌زنند؛ اما کسانی هم هستند که خبری از "حاج یونس" ندارند

یادم می‌آید بعد از فلج‌شدن یک طرف بدنِ "حاج یونس" گپ و گفتی با او داشتیم وقتی سؤال کردم چهچیز بیشتر از همه خوشحالش می‌کند چشمهایش بارانی شد و شانه‌هایش لرزان؛ یک کلمه بیشتر نگفت: "شهادت".

بیستم خردادماه "یونس حبیبی" مداح اهل‌بیت دچار عارضه سکته مغزی شد و به کما رفت؛ کماکان در همین حالت و در بخش ICU بیمارستان ساسان بستری است. مجتبی حبیبی فرزندش در این باره گفت: سکته مغزی علاوه بر هوشیاری پایین، عارضه‌های دیگری را به جسم پدرم اضافه کرده است؛ الان "حاج‌یونس" نه می‌تواند حرف بزند، نه تحرکی دارد و می‌تواند راهی برود و نه جایی را می‌بیند و حتی تنفس هم به واسطه دستگاه اتفاق می‌افتد.

 

وی تأکید کرد: ضایعه مغزی که برای پدرم بوجود آمده، پزشکان اعتقاد دارند بازگشتی ندارد. در این چند ماه که تلاش کردند قدری ترمیم مغزی اتفاق افتاد،‌ به این واسطه می‌توانند بشنوند و دست ما را می‌فشارد و اشک می‌ریزد؛ کار دیگری نمی‌تواند انجام دهد. حتی پزشکان چند مرتبه امتحان کردند دستگاه را بکشند تا ببینند می‌تواند بدون دستگاه نفس بکشد، اما نتوانست؛ از هیئتی‌ها و دوستداران امام حسین(ع) درخواست دارم برای پدرم دعا کنند.

پسر یونس حبیبی درباره حضور پدرش در راهپیمایی اربعین، گفت:‌ پدرم دوست داشت در پیاده‌روی اربعین شرکت کند اما همان سال‌های رونق این راهپیمایی، ضایعه‌های جسمی اجازه نداد که در این جریان عظیم حسینی شرکت کند.

 

1398072118030776118652064.jpg

منبع:تسنیم


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.