پناهیان در همایش ملی مجازی فعالان عرصه اربعین سخنرانی می‌کند

کد خبر: 103619
مسئول امور بین الملل جامعه ایمانی مشعر از برگزاری همایش ملی مجازی فعالان عرصه اربعین با سخنرانی ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق، حجت الاسلام علیرضا پناهیان، حاج حسین یکتا و ... خبر داد.
وارث

حجت الاسلام صالح پورمند، مسئول امور بین‌الملل جامعه ایمانی مشعر با اشاره به برگزاری همایش ملی مجازی فعالان عرصه اربعین اظهار کرد: جامعه ایمانی مشعر هر ساله این همایش را به صورت حضوری با شرکت پرشور هیأت‌داران و موکب‌داران ایرانی و عراقی برگزار می‌کرد ولی امسال با توجه به شرایط موجود امکان برگزاری حضوری آن وجود نداشت.

وی با بیان اینکه امسال این همایش در روز یکشنبه ۳۰ شهریورماه از ساعت ۵ به صورت مجازی آغاز خواهد شد، عنوان کرد: اربعین و فرصت‌های پیش‌رو برای ایران و عراق محوریت اصلی برگزاری این همایش است.

 

مسئول امور بین‌الملل جامعه ایمانی مشعر با اشاره به اینکه عراقی‌ها هرساله می‌گفتند موکب‌های ایرانی برای زائران ایرانی برپا می‌شوند، اظهار کرد: امسال چند موکب سلامت به منظور رفع این موضوع راهی عراق می‌شوند.

وی افزود: ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق، حجت الاسلام علیرضا پناهیان، حاج حسین یکتا، هاشم علی حیدری، رحیم آبفروش و داود صالحی از جمله سخنرانان این همایش در قم خواهند بود که به صورت مجازی برای حاضران در سطح کشور پخش می‌شود.

پورمند از اهمیت برگزاری اربعین باشکوه در ایران یاد کرد و گفت: هرسال از چند روز مانده به اربعین گروهی از مداحان شاخص و چندین میلیون نفر برای زیارت عازم عراق می‌شدند و این شکوه را در آن کشور رقم می‌زدند اما باتوجه به اینکه امسال راهپیمایی اربعین در ایران نیز وجود ندارد باید بدنبال راهکاری برای باشکوه برگزار کردن این مراسم باشیم.

مسئول امور بین‌الملل جامعه ایمانی مشعر در پایان با اشاره به اینکه دعوت نامه این همایش برای بیش از دو هزار و ۵۰۰ نفر ارسال شده است که تاکنون حضور هزار نفر به صورت مجازی قطعی شده است، خاطرنشان کرد: برگزاری فرصت ویژه پیاده روی ایران و عراق، اطلاع رسانی دقیق و همسوسازی مدیران هیأت‌ها، تحلیل آخرین وضعیت فرهنگی سیاسی عراق، تقویت مواسات و همدلی و تبیین ایده‌ها و ظرفیت‌های اربعین در ایران ازجمله مباحثی است که در این همایش مورد بحث قرار می‌گیرد. 
منبع: فارس


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.