۷۲ متن ادبی عاشورایی در قالب کتاب منتشر شد

کد خبر: 116584
کتاب «عشق عطش عاشورا (۷۲ متن ادبی عاشورایی)» متن‌های ادبی نوشته حسین صنعت‌پور امیری توسط موسسه بوستان کتاب در ۱۷۶ صفحه منتشر شد.

کربلا مکتب معرفت و معراج معنویت است و بال سلوک و نردبان عروج. کتاب «عشق عطش عاشورا » روایتی از عاشورا و کربلاست؛ روایتِ قلمی که با قلبش نگریست و گریست و گوشه‌هایی از مفاهیم سبز و سازنده داستان سرخ عاشورا را در قالب واژه‌هایی که سیاه پوش حسین‌ هستند به نگارش درآورده است، به امید آمدن منتقمی که صبح ظهورش، مرهم خونی‌ترین زخم عصر عاشوراست.

در قسمتی از این کتاب به قلم حسین صنعت‌پور امیری با عنوان فرات، تشنه‌ترین نهر دنیا می‌خوانیم:

فرات یعنی آب؛ آبی که آینه‌دار عطش است و جاری زلالی که نمی‌توان گفت آب است یا آتش، چرا که نگاه به آن دل را می‌سوزاند.

فرات یعنی اشک؛ نهری که بحری از غم در دل دارد و جاری زلالی که نمی‌توان گفت آب است یا اشک، چرا که از روز عاشورا، چون سیل اشکی روی زمین جاری است.

فرات یعنی عطش؛ آینه‌ای که تصویردارِ تشنگانی است که در کنار آب از عطش سوختند و بر دل فرات برای همیشه آتش افروختند و اینک نهر فرات، تشنه‌ترین نهر دنیاست که یاد تشنگی، دامن ذهنش را رها نمی‌کند و پیوسته به یاد عطش می‌سوزد.

فرات، نهر مقدسی است که رایحه بهشت و بوی اهل بیت (ع) می‌دهد؛ نهری است که مَهر فاطمه (س) است و بوی دستان عباس (ع) از آن به مشام می‌رسد. از این رو مظلومیت از سر و روی این آب می‌بارد و یادآور آب دیده کودکان تشنه حسین (ع) است. در نگاه شیعه دل سوخته، این نهر تشنه‌ترین نهر عالم است که با یاد عطش می‌سوزد و قصه پرغصه بی‌آبی عاشوراییان، پیوسته در فکر فرات جاری است. این آب اگر مَهر فاطمه (س) نبود و اگر در روز عاشورا در مقابل چشمانِ تشنگان نبود، یاد و خاطره‌اش انسان جانسوز و جانگداز نبود...

کتاب «عشق عطش عاشورا (72 متن ادبی عاشورایی)» اثر حسین صنعت‌پور امیری در 176 صفحه به همت مؤسسه بوستان کتاب به چاپ رسیده است.

علاقه مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند به نشانی اینترنتی مؤسسه بوستان کتاب به آدرس www.bustaneketab.ir مراجعه کنند.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.