امشب برای دیگران بیشتر دعا کنید

کد خبر: 101684
‌آیت‌‌الله حاج آقا مجتبی تهرانی (ره) گفت: احتمال دارد امشب شب آخر ماه رمضان باشد. امشب به در خانه خداوند برویم و بگوییم ما غلط کردیم خدایا ما را ببخش. امشب برای دیگران بیشتر دعا کنید که براساس روایت، خدا چند هزار برابر می‌دهد.
وارث

‌آیت‌‌الله حاج آقا مجتبی تهرانی (ره) در یکی از سخنرانی‌های خود به موضوع وداع با ماه مبارک رمضان پرداخت که در ادامه می‌خوانید:

از ماه مبارک رمضان که این همه برکات در آن وجود داشت، تا جایی که خواب ما هم عبادت بود و این همه لطف و عنایت خداوند در آن وجود داشت، ما بهره‌ای بردیم؟ سوال من این است. احتمال دارد امشب شب آخر ماه رمضان باشد. امشب به در خانه خداوند برویم و بگوییم ما غلط کردیم خدایا ما را ببخش. این همه را بخشیدی ما را هم ببخش.

ما بدتر از مشرکان نبودیم که توبه کردند و پذیرفتی، ما به ظاهر مومن و مسلمان بودیم و تو را قبول داشتیم ما را امشب دست خالی رد نکن، تو که اکرم الاکرمین هستی.

از خدا حاجات دیگران را بخواهیم. برای خودتان از خداوند درخواست کنید زیرا تا سحر درها باز است و فرصت باقی است، این فرصت را از دست ندهید، دعا کنید اما برای دیگران بهتر است تا برای خودتان. در روایات داریم چند هزار برابر می‌دهند. در روایات دیگری داریم دعای دیگران در حق ما اجابت می‌شود اما دعای خودمان معلوم نیست چه می‌شود.

در روایت داریم خطاب شد به موسی(ع) که مرا با زبانی بخوان که با آن خطا نکرده‌ای، ایشان گفت چگونه ممکن است بلاخره من با این زبان خطا کرده‌ام. خطاب آمد بگو دیگران برای تو دعا کنند زیرا با زبان آن‌ها معصیت نکردی. برای دیگران بسیار دعا کنید زیرا خداوند چندبرابر به شما می‌دهد.

امشب من را هم دعا کنید، تعارف نمی‌کنم، من محتاج دعای شما هستم، امشب من را هم دعا کنید.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.