نماز؛ مهمترین نیاز انسان / نباید از توبه زبانی خوشحال شد

کد خبر: 102599
آمنه لطفیان سرگزی با بیان اینکه نباید از توبه بی‌عمل خوشحال شد، گفت: نماز مهمترین نیاز انسان است و اگر بنده جویای نهایت قرب به پروردگار است باید آن را در سجده جست‌وجو کند.
وارث

آمنه لطفیان سرگزی، مدرس حوزه و دانشگاه، هشتم مردادماه در نشست دانشجویی «نماز و آثار آن در شئونات انسانی» که در مجتمع کوثر دانشگاه علوم پزشکی قم برگزار شد، بیان کرد: اگر بنده جویای نهایت قرب به پروردگار است باید آن را در سجده جست‌وجو کند.

وی اظهار کرد: رو به قبله کردن گرچه در ظاهر گردانیدن صورت از تمامی منظره‌ها و منازل به سمت خانه خداست اما در حقیقت توجه دل از امور دنیا به سمت محضر ربوبی است.

این مبلغ حوزوی با بیان اینکه نماز مهمترین نیاز انسان است و نمازگزار داشته‌های خود را در راه خدا و کارهای خیر انفاق می‌کند، گفت: یاد خداوند برای مؤمن آرام‌بخش و خوف‌آور است مانند کودکی که از قهر و خشم مادر به مهر مادر پناه می‌برد.

لطفیان سرگزی ادامه داد: نماز سرچشمه هدایت، راهنمایی، معرفت و رساندن به مقصد است و دست‌های کم‌توان ما را در دست‌های قدرتمند پروردگار قرار می‌دهد چه بسا بهتر است با بهره‌گیری از کتاب‌ها و بحث‌های صمیمی، خانواده و دوستان‌مان را با مفاهیم نماز آشنا کنیم.

مدرس حوزه و دانشگاه با بیان اینکه نباید از توبه بی‌عمل خوشحال شد و در همه احوال باید مراقب دشمنی دشمنان خدا باشیم، گفت: نماز بینش و اعتقاد انسان را تصحیح می‌کند و موجب گشودن درهای معرفت و بیداری قلب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه نماز و مسجد کلاس درس توحید است، اظهار کرد: نا‌آشنایی به وظیفه، تن‌پروری، اتلاف وقت، بی‌حالی و بی‌حوصلگی و احساس گناه از لغزش‌های گذشته از علل سهل‌انگاری به نماز است که می‌توان برای درمان آن از ظرفیت مسجد بهره برد.

این مبلغ حوزوی بیان کرد: خودشناسی انسان را به خداشناسی رهنمون می‌کند و نماز راهنماست یعنی می‌تواند هدایتگر انسان و ارائه‌دهنده راه سعادت به او باشد. دنیا در نظر نمازگزار واقعی به منزله پل است نه تکیه‌گاه و همواره با هوای نفس خود مبارزه می‌کند.

منبع: ایکنا


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.