آخرين وضعيت امنيتي در كربلا و نجف براي زائران نوروزي

کد خبر: 67528
حسينيان گفت: طبق آمار اعلامي سازمان حج و زيارت حدود 120 هزار نفر در فاصله 25 اسفند تا 15 فروردين از طريق شمسا عازم عتبات خواهند شد.

وارث: ميرمسعود حسينيان سركنسول جمهوري اسلامي ايران در كربلا گفت: طبق آمار اعلامي سازمان حج و زيارت حدود 120 هزار نفر در فاصله 25 اسفند تا 15 فروردين از طريق شمسا عازم عتبات خواهند شد.


وي ادامه داد: با حضور تقريبي يك و نيم برابري زائران آزاد پيش بيني مي شود كه حداقل 250 تا 300 هزار زائر نفر در آينده در عتبات حضور پيدا كنند.

حسينيان علاوه بر اين افزود: طبعا پيش بيني مي‌شود با كاهش مسافرت هموطنانمان به سوريه، تركيه و عربستان سعودي، تعداد زوار عتبات افزايش يابد.

به گزارش ميزان، سركنسول جمهوري اسلامي ايران در كربلا با بيان اينكه "بحمدالله در كربلا ونجف امنيت خوبي برقرار است و انشالله به كمك و امداد ائمه مشكلي پيش نخواهد آمد." بيان كرد: در مجموع الحمدلله مراكز زيارتي كربلا و نجف اشرف امنيت دارند و مشكل خاصي در اين زمينه وجود ندارد، گرچه در مورد سامرا بايد رعايت احتياط شده و نظر مسئولين مربوطه رعايت شود.

وي در خاتمه عنوان كرد: طبعا هرچه ميزان پيروزي رزمندگان در موصل و... در مقابل تكفيري ها بيشتر ميشود احتمال افزايش مشكلات وجود دارد ولي الحمدلله با هوشياري مقامات امنيتي شهرهاي زيارتي عراق از درصد بالايي از امنيت برخوردار هستند.

منبع: میزان