استاد انصاریان:امام حسين(ع) مصداق واقعی رحمت واسعه الهی است

کد خبر: 86416
مفسّر، محقق و پژوهشگر علوم و معارف اهل‌بیت(ع) گفت: حضرت سیدالشهدا(ع) مصداق بارز رحمت واسعه الهی و راه میانبر هدايت انسان‌ها است.  

وارث: استاد حسین انصاریان  در اولین جلسه سخنرانی خود در حسینیه هدایت با حضور اقشار گسترده مردمی با اشاره به صفت «رحمت الله واسعه» که به امام حسین(ع) نسبت داده‌اند، گفت: صفت "رحمت الله واسعه" را برای امام حسین(ع) بکار می‌برند و هر کسی به تناسب شایستگی و ظرفیت خود می‌تواند از این واسطه فیض الهی بهره‌مند شود و از نظر اعتقادی و باورهای دینی به مرام امام حسین(ع) نزدیک‌تر گردد.

نویسنده کتاب ارزشمند «سیدالشهدا تجلی عبودیت» با بیان اینکه امام حسين(ع) چراغ هدايت و رحمت واسعه الهي است، افزود: باب فیض الهی اختصاص به مسلمانان ندارد و مرزبندی‌های آن فراتر از مذهب و دین است، لذا هر کسی بتواند رابطه عمیقی با حضرت سیدالشهداء(ع) برقرار کند حتماً به دستاوردهای بزرگی می‌رسد.

استاد انصاریان با بیان اینکه برای رسیدن به سرمنزل مقصود و حقیقت بندگی هفت حقیقت وجود دارد و ابلیس از خلقت آدم سعی کرد انسان را با گمراه کردن از این هفت حقیقت دور کند، اظهارداشت: ابلیس همیشه و در همه حال سعی کرده است به دلیل حسادتی که دارد، نمی‌خواهد انسان به تجربه آن حقیقت دست پیدا کند لذا از هر فریبی برای گمراه کردن و دور ساختن انسان از این حقایق تلاش می‌کند.

این مبلغ عرصه بین‌الملل ادامه داد: در مقابل آنچه آیات و روایات نسبت به این حقیقت و راه رسیدن آن تأکید داشته‌اند، وجود راه میانبری برای رسیدن به سرمنزل مقصود می‌باشد، راهی که با صرف هزینه و زمان کمتر می‌توان به آن هفت حقیقت زندگانی پی برد، همانطور که خود پروردگار به حق خودش گفته است شخص حضرت ابی‌عبدالله(ع) می‌باشد.

نویسنده کتاب ارزشمند «سیدالشهدا(ع) و یارانش» تصریح کرد: او (خداوند) باید حسین را خلق می‌کرد تا این راه میانبر محقق شود، اگر امام حسین(ع) نبود در این 124 هزار پیامبر و 11 ائمه(ع) دیگر راه میانبری وجود نداشت.

منبع:شبستان