در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) بیان شد؛

حجت الاسلام پناهیان: عالمان قبل از پرداختن به شرعیات ، دانش لازم درباره سبک زندگی را پیدا کنند

کد خبر: 86653
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: عالمان قبل پرداختن به شرعیات ، دانش لازم درباره سبک زندگی را پیدا کنند زیرا وقتی سبک زندگی اصلاح شود شرعیات به راحتی اجرا می‌شود.
وارث

حجت الاسلام والمسلمین «علیرضا پناهیان» استاد حوزه و دانشگاه در مراسم سوگواری حضرت سیدالشهداء(ع) که در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد، گفت: بسیاری از رفتارهای ما در سبک زندگی ما ربطی به ایمان ندارند و روی ما اثر می‌گذارد.

وی افزود: سبک زندگی خود یک مبانی انسان‌شناسی دینی است که بر افکار و اندیشه انسان بسیار تاثیر دارد، بیشترین وقت ما باید بر روی رفتارهای مداوم و سبک زندگی گذاشته شود.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان با بیان اینکه 90 درصد از جوانانی که نماز نمی‌خوانند ناشی از ضعف ایمان نیست بلکه از تنبلی است، عنوان کرد: اگر ما در سبک زندگی عقب هستیم به این دلیل است که دانشمندان حوزه و دانشگاه در این زمینه کم کار کردند، سبک زندگی در روحیات افراد تاثیر زیادی دارد که باید دانشمندان در رشته‌های مختلف در کنار هم آن را طراحی کرده و قانون‌گذارن آن را در قالب قانون درآورند.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: وقتی یک نفر برای یک یا دو سال رفتاری را ادامه دهد آن رفتار بر ژنتیک او اثر می‌گذارد، سبک زندگی برآیند همه دانش‌ها است که طراحی آن به سادگی ممکن نیست و باید درباره آن همه دانشمندان متخصص رشته‌های مختلف کنار هم نظر داده و تصمیم بگیرند.

وی با بیان اینکه امروز صهیونیست‌ها برای اینکه به کل عالم سلطه داشته باشند سبک زندگی آنان را تغییر می‌دهند، گفت: دشمنان ما یعنی صهیونیست در اندرونی خود سبک زندگی قوی دارند اما به خاطر خودبرتربینی که دارند دنبال خراب کردن سبک زندگی دیگران هستند زیرا هرکس غیرخود را کافر می‌دانند.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان با بیان اینکه امثال سند 2030 یا تنظیمات حقوق بشری و موارد دیگر کار صهیونیست‌ها است، اظهار داشت: در خانواده‌های صهیونیستی مردسالاری نخستین حرف را می‌زند آن وقت همین امر را در جوامع دیگر تخریب می‌کنند، آنان برای از بین بردن اعتقادات شما نمی‌گویند به معاد اعتقاد نداشته باشید بلکه به عنوان نمونه می‌گویند فرزندان خود را قبرستان نبرید؛ علت این سخن آن است که کودکان با رفتن به قبرستان یاد معاد و مرگ می‌افتد، همین امر را در قالب سند 2030 به خورد جوامع دیگر می‌دهند.

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه سبک زندگی بستر انجام شرعیات است، خاطرنشان کرد: عالمان قبل پرداختن به شرعیات ، دانش لازم درباره سبک زندگی را پیدا کنند زیرا وقتی سبک زندگی اصلاح شود شرعیات به راحتی اجرا می‌شود.

وی گفت: در سبک زندگی ارتباطات اجتماعی شخص با همه اطرافیان تنظیم می‌شود زیرا ادب که بخشی از سبک زندگی است به او اجازه نمی‌دهد حتی اگر از فلان فامیل بدش آمد با او ارتباط خود را قطع کند.

حجت الاسلام والمسلمین پناهیان با بیان اینکه باید سبک زندگی در مساجد ترویج و تبلیغ شود، اظهار داشت: حدیث کساء، عاشورا و روضه‌های اهل‌بیت(ع) به نوعی سبک زندگی عاطفی و بسیار مودبانه آنها را ترویج می‌دهد زیرا در اسلام خانواده بسیار اهمیت دارد.

منبع:شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.