افتخاری:

اعزام مبلغان خانم همزمان با ایام اربعین

کد خبر: 86978
معاون امور بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین از اعزام مبلغان خانم همزمان با ایام اربعین و برگزاری نشست های علمی-پژوهشی برای بانوان خبر داد.

لاله افتخاری با اشاره به اینکه همزمان با ایام اربعین حسینی 97 مبلغین خانم که از مهارت های لازم برخوردار باشند به عتبات عالیات اعزام خواهند شد، گفت: در واقع این افراد در موکب های متنهی به مسیر عتبات عالیات مستقر خواهند شد و متناسب با نیاز مخاطبان در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت، سبک زندگی، احکام، قرآن و غیره در داخل و خارج از کشور فعالیت می کنند.

معاون امور بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی اربعین اظهار کرد: این اقدام در سال گذشته نیز انجام شد و بر اساس بازتاب خوب از سوی زائران، امسال نیز مقرر شده همه موکب داران مبلغ خانم نیز با خود همراه داشته باشند تا از این طریق پاسخگوی نیازهای عزاداران خانم باشند. در واقع بیش از 100 نفر در سال گذشته در موکب ها سخنرانی و مراسم اجرا کردند.

وی با اشاره به اینکه در تمام استان ها کارگروه بانوان ذیل کمیته فرهنگی آموزشی استان ها شکل گرفته است، اظهار کرد: اربعین شور خاصی برای زائران ایجاد می کند لذا ضرورت دارد این مهم را تعمیق دهیم و شبهات ایجاد شده را برطرف کنیم.

افتخاری بر اساس نکته مذکور نشست های علمی – پژوهشی برای بانوان پیش بینی شده است، افزود: این مهم در حالیست که حدود 10 نفر از بانوان صاحب نام در عرصه علوم دینی همزمان با ایام اربعین در موکب های مختلف نشست علمی تخصصی خواهند داشت.

منبع:شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.