ابتکار یک امام جماعت برای جذب کودکان به مسجدی در ترکیه

کد خبر: 93255
امام جماعت مسجد شهر باشیسلکه ترکیه برای جذب کودکان به مسجد و حضور بیشتر آنان در کلاس های قرآنی تابستانی، اقدام به ایجاد یک فضای پارک بازی در محوطه مسجد کرده است.
وارث

 به نقل از دیلی صباح، امام جماعت مسجد شهر باشیسکله در استان قوجاایلی ترکیه، که از تعداد کم کودکانی که در فعالیت های مذهبی و کلاس های قرائت قرآن تابستانی در مسجد شرکت می کنند ناراضی بود، تصمیم گرفت با ابتکار جدیدی نسل جوان را به شرکت در برنامه های مسجد ترغیب کند. وی با ساخت یک زمین بازی در محوطه مسجد، این مکان مذهبی را به فضای کودک پسند تبدیل کرده و هم اکنون تعداد زیادی از کودکان مسلمان به این مسجد می آیند.

img08311062.jpg

 

 

غدیر سلیکیز که امام جماعت مسجد مرکز در شمال غربی  ترکیه می باشد، پس از ایجاد فضایی مفرح در مسجد برای کودکان به یکی از شخصیت های محبوب آنان تبدیل شده است. وی که مانند دیگر امامان جماعت در ترکیه، کلاس های تابستانی تدریس قرآن برگزار می کند و در ده سال گذشته امام جماعت این مسجد بوده، با اسپانسرها ارتباط برقرار کرد و با استفاده از کمک آن ها یک پارک بازی بادی در محوطه مسجد نصب کرد. که شامل اجرای نمایشنامه های تئاتر برای کودکان و پاپ کورن و آب نبات نیز می شد. به زودی تعداد کودکانی که در کلاس های قرآنی ثبت نام کردند از 30 نفر به 150 نفر رسید و امسال بیش از 250 کودک برای شرکت در این کلاس ها ثبت نام کردند.

سلیکیز امام جماعت  مسجد می گوید: من یادم می آید وقتی بچه بودم زمانی که بزرگسالان در مسجد نماز می خواندند اطراف آن بازی می کردم. و آن ها همیشه مرا سرزنش می کردند و این مرا خیلی نگران می کرد. من قصدم این بود که این حس را از بین ببرم و می خواستم کودکان بیشتری را جذب مسجد کنم.

 

img08311403.jpg

منبع:حوزه


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.