دو توصیه قرآنی آیت الله مدرسی نسبت به تحولات اخیر آمریکا

کد خبر: 105876
آیت الله سید محمدتقی مدرسی با اشاره به آغاز ریاست جمهوری جدید در آمریکا نسبت به تحولات اخیر این کشور دو توصیه مهم و قرآنی را بیان کرد.
وارث

آیت الله سید محمد تقی مدرسی از مراجع تقلید شیعیان در کربلای معلی در سخنرانی هفتگی خود با اشاره به آغاز ریاست جمهوری جدید در آمریکا گفت: تغییر سیاست‌مداران در ایالات متحده به معنی تغییر سیاست‌های این کشور نیست. و با وجود اختلاف نظر بین گروهای حاکم، اهداف و سیاست‌های کلی در آمریکا خط قرمزی است که از آن عبور نمی‌کنند. سیاست آمریکا در خصوص کشورهای منطقه تغییر نمی‌کند چرا که این کشورها بازار مصرف تولیدات آمریکایی است و هرگز اجازه نمی‌دهند به کشورهای صنعتی و تولیدکننده تبدیل شوند.

وی به نقش رسانه‌ها اشاره نمود و اظهار کرد: مایه‌ی تأسف است که برخی رسانه‌ها باعث ایجاد این دیدگاه سطحی در نزد عموم مردم شدند که به تغییرات ظاهری بدون دانستن ریشه‌ی مسائل دل‌خوش باشند.

مؤلف تفسیر هدایت گفت: اقدامات نژادپرستانه و عوام‌فریبانه رئیس‌جمهور سابق آمریکا که یادآور حکومت نازی‌ها بین دو جنگ جهانی بود و همچنین نادیده‌گرفتن اصولی که ایالات متحده بر اساس آن شکل گرفته، به علاوه مدیریت ناموفق همه‌گیری کرونا که باعث رسوایی جهانی و مشکلات داخلی در آمریکا شد به شکست او در دور دوم انتخابات انجامید. باید در نظر داشته باشیم که این‌ها به این معنی نیست که رئیس‌جمهور کنونی قادر به اصلاح تمام ناکارآمدی‌های سلف خود باشد، مگر اینکه تغییر ریشه‌ای صورت گیرد.

آیت الله مدرسی با ذکر دو نکته، تحولات اخیر آمریکا را برای امت مسلمان قابل تأمل برشمرد و عنوان کرد: اولاً: رسانه‌ها ما را فریب ندهند و به دنبال حقیقت باشیم. سنت‌های خداوند را بشناسیم و ایمان بیاوریم که ظلم و جور پایدار نیستند. ثانیاً: ملت‌های مسلمان ارزش‌های خاص خود را دارند و نباید به رفتن و آمدن رئیس‌جمهور در آمریکا دل‌خوش باشند. باید به ارزش‌های خود وفادار باشیم و سرزمین‌های خود را بدون تکیه بر کشورهای دیگر آباد کنیم.

آیت الله مدرسی در خاتمه با اشاره به آیه‌ی کریمه و أعدّوا لهم ما استطعتم من قوّة از مسلمان خواست: مسلمانان هر نیرویی در قدرت دارید، برای مقابله با دشمنان آماده سازید که باید نیرو و قابلیت خود را در زمینه‌های سیاسی با وحدت، در اقتصاد با تولید و در مسائل اجتماعی با توسعه‌ی انسانی، گسترش دهید تا نیازمند کشورهای دیگر نباشید.
منبع: مهر


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.