مرجع دینی کلیمیان ایران: الگوهای اعتقادی تمامی ادیان در ایران تجلی یافته

کد خبر: 98679
وارث

خاخام یونس حمامی لاله‌زار مرجع دینی کلیمیان ایران در نشست علمی حقوق اقلیت‌های دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران الگوی تحقق عدالت اجتماعی با بیان اینکه ایران به عنوان حکومت دینی و حق‌باور به شمار می‌رود، گفت: الگوهای اعتقادی تمامی ادیان در ایران اسلامی تجلی یافته است و کلیمیان در ایران اسلامی در امنیت کامل زندگی می‌کنند.

وی با بیان اینکه خداوند یک آدم آفرید که پدر همه باشد، خاطرنشان کرد: این اقدام خداوند برای این بوده که عنوان دارد که کسی بر دیگری به خاطر ژن و نسل‌ها برتری ندارد. بنابراین، تمامی انسان‌ها از نظر ژنتیک از یک نسل هستند.

حمامی لاله‌زار با اشاره به اینکه در طی دوران پیروزی انقلاب اسلامی و‌ پس از آن پیشرفت به سوی عدالت اجتماعی وجود داشته است، خاطر نشان کرد: محدودیت‌های موجود توسط بنیانگذار انقلاب اسلامی و اکنون نیز توسط رهبر معظم انقلاب برطرف شده است و با وجود اینکه اکثریت جامعه ایران اسلامی دین و مذهب دیگری دارند، اما آزادی اقلیت‌ها قابل توجه است.

مرجع دینی کلیمیان ایران با بیان اینکه اقلیت‌های دینی به نسبت جمعیت‌شان در میدان مبارزه و سیاست و سایر موارد با سایر مردم همراهی داشتند، گفت: اقلیت‌های دینی همگام با سایر ملت ایران قدم برمی‌دارند؛ البته موانعی وجود دارد که سعی شده برخی موانع قانونی اصلاح شود که این امر در قانون ارث و دیه به خوبی مشهود است.

وی افزود: بهتر است با همکاری علما راهکاری مناسب در چارچوب قوانین دینی در تمامی عرصه‌ها برای اقلیت‌های دینی اتخاذ شود که این امر نیازمند فرهنگسازی است. به طور مثال، در استخدام‌ها یا برخوردهای قشری از سوی رسانه‌ ملی گاهی مشکلاتی گریبان‌گیر اقلیت‌ها می‌شود که باید در کاهش و رفع آن گام‌های مؤثری برداشته شود.

منبع: فارس


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.