ساده زیستی حضرت علی (ع) را الگوی خود قرار دهیم

کد خبر: 104612
حجت الاسلام والمسلمین حیدری با اشاره به شرایط سخت اقتصادی متاثر از شیوع ویروس کرونا، گفت: طلاب باید ساده زیستی حضرت علی (ع) و بزرگان دین را الگوی خود قرار دهند.
وارث

نشست جامعه مبلغین تهران با حضور ائمه جماعات مساجد، استادان و طلاب حوزه علمیه تهران، خطبا و منبری های استان تهران برگزار شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین «عباس حیدری» در این مراسم با اشاره به شخصیت حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) گفت: درباره چرایی رسیدن به جایگاه عظیم باید بگوییم ایشان امام شناس، زمان شناس و ولی شناس بود.

 

استاد حوزه و خطیب دینی افزود: سیدالکریم یکی از القاب حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) است. چند تن از امامان (ع) حضرت عبدالعظیم حسنی را زیارت کرده اند.

 

وی با تاکید بر اهمیت زیارت حضرت عبدالعظیم (ع)، خاطرنشان کرد: ائمه اطهار (ع) روایات زیادی درخصوص اهمیت زیارت حضرت عبدالعظیم (ع) بیان کرده اند به طوریکه امام هادی (ع) می فرماید هرکس به زیارت حضرت عبدالعظیم برود  مانند آن است که امام حسین (ع) را زیارت کرده است.

 

حجت الاسلام والمسلمین حیدری در ادامه با اشاره به وظایف منبری ها و خطبای دینی در دوره شیوع کرونا، گفت: به دلیل کاهش تعداد برگزاری مراسم ها و تعطیلی منبرها و مراسم های دینی، وضعیت معیشتی طلاب نیز تحت تاثیر قرار گرفته است بنابراین توصیه می کنم طلاب با تقوا، اخلاص  و صبر کمبود درآمد را پشت سر بگذارند.

 

وی تصرحی کرد: طلاب و روحانیون با الگوگیری از بزرگان و علما، شرایط سخت اقتصادی متاثر از شیوع کرونا را پشت سر بگذارند.

 

استاد حوزه ادامه داد: شیخ انصاری با اینکه مرجع تقلید بود اما زندگی بسیار ساده ای داشت و ما نیز باید با الگو گیری از ساده زیستی حضرت علی (ع) و علما شرایط سخت کرونا را سپری کنیم.

 

وی با تاکید بر ضرورت کمک به نیازمندان در شرایط سخت معیشتی، خاطرنشان کرد: همه باید برای کمک مومنانه و کمک به نیازمندان و خانواده های کم بضاعت حضور موثر و فعالی داشته باشیم. 

 

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین «سید حسین موسوی اصفهانی» مسئول برگزاری جلسات جامعه مبلغین تهران از منبریان دعوت کرد تا حضور فعال تری در خدمت رسانی و کمک به نیامندان داشته باشند. فعال تر باشند و پویا تر عمل کنند.

منبع: شبستان


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.