ماجرای فرار قاری ایرانی از دست مفتی ازمیر

کد خبر: 116118

احمد ابوالقاسمی از قاریان برجسته کشور در سفری که به ازمیر ترکیه داشته اتفاق جالبی برایش رخ می‌دهد که حاکی از ارادت «ترک‌»ها به قاریان ایرانی است.

ابوالقاسمی به دعوت مفتی ازمیر عازم ترکیه می‌شود؛ پس از دیدار با این مفتی قراردادی جلویش می‌گذارند که برایش عجیب بود. این قرارداد، نوعی تعهدنامه بود بابت اینکه این قاری باید به مدت 12 روز در ازمیر حضور داشته باشد.

در همین ایام فرد دیگری از استانبول با ابوالقاسمی تماس می‌گیرد و از وی برای حضور در یک جلسه قران که با همت شهرداری یکی از شهرهای ترکیه به نام علی‌آقا برگزار می‌شد، دعوت به عمل می‌آورد.

ابوالقاسمی که در هنگام گفتگو با این فرد، تاریخ جلسه را اشتباهی متوجه شده بود، قول جلسه را می‌دهد.

ابوالقاسمی ماجرا را اینگونه توضیح می‌دهد: چند روز از حضور من در ازمیر می‌گذشت که آن فرد تماس گرفت و گفت که استاد فردا در استانبول منتظرتان هستیم. من تازه آنجا متوجه شدم که در تاریخ‌ برنامه‌ها دچار اشتباه شده‌ام.

وی ادامه داد: آن فرد با اصرار فراوان گفت که آقای ابوالقاسمی ما اینجا کلی تبلیغات کردیم و شهردار شخصا پیام داده است که شما باید تلاوت «آمنو الرسول» را بخوانید.

ابوالقاسمی وقتی این شرایط را می‌بیند به دیدار مفتی شهر ازمیر می‌رود و موضوع را در میان می‌گذارد اما مفتی ازمیر با عصبانیت ممانعت می‌کند و از موضعی طلبکارانه اشاره می‌کند که از وی تعهد گرفته است که 12 روز باید در ازمیر بماند‌؛ در غیر اینصورت به پلیس شکایت می‌کند.

احمد ابوالقاسمی وقتی این رفتار مفتی را می بیند، نقشه‌ای می‌کشد و از دست این مفتی ترک فرار می‌کند...


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.