برای محرم هیأت‌ها شعار پیشنهاد دهید

کد خبر: 116152
شورای هم‌آهنگی شبکه‌های هیأت‌ها و تشکل‌های دینی کشور در آستانه فرارسیدن ماه محرم فراخوان انتخاب شعار مشترک هیأت‌ها را داد.

شورای هم‌آهنگی شبکه‌های هیأت‌ها و تشکل‌های دینی کشور در آستانه فرا رسیدن ماه محرم، فراخوان انتخاب شعار مشترک هیأت‌ها را داد. علاقه‌مندان تا ۲۷ خرداد فرصت دارند، پیشنهادهای خود را به سامانه ۱۰۰۰۴۶۱۵ ارسال کنند.

۲ محور اصلی شعار محرم هیأت‌ها

در بخشی از این اطلاعیه آمده است: همچون سال گذشته برآنیم که در کنار تأکید بر شعارمندی هر هیأت بر اساس سلایق، اولویت‌ها و زیست‌بوم آن هیأت، شعار مشترکی داشته باشیم. با بررسی اولویت‌های تأکید شده‌ رهبر فرزانه انقلاب و پس از بحث و بررسی‌های مفصل در شورای شبکه‌های هیأت و تشکل‌های دینی کشور؛ محورهای اصلی و فرعی به‌عنوان ملاک انتخابِ شعار محرم پیش‌رو تعیین شد. «نهضت جهاد تبیین و امیدآفرینی» و «انسجام اجتماعی» محورهای اصلی درنظر گرفته شده برای انتخاب شعار محرم امسال است.

در توضیحات محورهای اصلی آمده است: در نهضت جهاد تبیین و امیدآفرینی، نشر خوبی‌ها به‌عنوان نقطه آغاز حرکت امید‌آفرین و پایه‌ای برای جهاد تبیین و مقابله با روایت سیاه‌نمایی دشمن و در محور انسجام اجتماعی هم هم‌دلی، هم‌عهدی و هم‌بستگی اجتماعی حولِ محور امام حسین(ع) با تکیه بر عبارت سلم لمن سالمکم به‌عنوان نقطه مشترک بین همه‌ مردم (حتی کسانی که نسبت به مسائل سیاسی اعتراض دارند و یا باورهای عمیق ندارند) به‌عنوان پناه‌گاهی که می‌تواند نارسایی‌های همه‌ ما را جبران کند، مدنظر است.

تربیت نسل حسینی و الگوی نقش‌آفرینی مردمی محورهای فرعی شعار

در معرفی محورهای فرعی شعار امسال هم آمده است: تربیت نسل حسینی با رویکردهای ارتقاء و تربیت هسته‌های مقاومت نوجوانان و جوانان در هیأت‌های اجتماعی و تقویت اجتماعات میدانی، دسته‌های عزاداری و جلسات روضه‌های خانگی مدنظر است. همچنین الگوی نقش‌آفرینی مردمی محور فرعی دیگر است که در آن رویکردهای تقویت مشارکت مردمی در راستای امداد اجتماعی و اصلاح نظام اقتصادی با الگوی تعاون اجتماعی، تقویت پیوند با امام به‌عنوان مرجعی که می‌تواند همه‌ی ما را به پیش ببرد و در موضوع بحران حجاب عموم مردم را راه‌بری کند، تقویت بصیرت سیاسی و کنش‌گری اجتماعی برای انتخاب نمایندگان انقلابی، تقویت هماهنگی دولت و ملت برای مقابله حاکمیتی و مردمی با شبکه اشاعه فساد و فحشاء و تقویت فرهنگ و حرکت مردمی اربعین و اداره آن، به‌عنوان طلیعه تمدن اسلامی مدنظر است.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.