«مهمونی 10 کیلومتری غدیر» تهران 16 تیر برپا می‌شود

کد خبر: 116157
«مهمونی ۱۰ کیلومتری» غدیر در تهران بناست روز جمعه ۱۶ تیر مصادف با عید غدیر خم در تهران برگزار شود. مساجد، هیأت‌ها و گروه‌های مردمی برای اخذ موکب باید ثبت‌نام کنند.

جشن بزرگ مردم تهران با عنوان «مهمونی ۱۰ کیلومتری» سال گذشته به مناسبت عید غدیر از چهارراه ولیعصر تا چهارراه پارک وی با حضور بالغ بر ۳ میلیون نفر برگزار شد. در این مهمانی ۶۰۰ موکب مردمی به مردم در قالب‌های مختلف خدمت‌رسانی کردند. ۲ میلیون پرس غذا و میان‌وعده برای پذیرایی از مردم تهران در این مهمانی تدارک دیده شد و ۱۱۰ هزار اسباب بازی میان کودکان توزیع شد.

امسال هم بناست «مهمونی ۱۰ کیلومتری» غدیر در روز ۱۶ تیرماه در حدفاصل میدان امام حسین (علیه السلام) تا میدان آزادی برگزار شود. براساس برنامه‌ریزی و طراحی‌ها  بیش از هزار و ۲۰۰ موکب خدماتی و پذیرایی مردمی و ده‌ها شهربازی سیار بناست در این مسیر ۱۰ کیلومتری برپا شود.

سال گذشته، مردم، هیأت‌ها، مساجد، گروه‌های جهادی، مؤسسات قرآنی و فرهنگی و گروه‌های سرود در مسیر ۱۰ کیلومتری چهارراه ولیعصر تا چهارراه پارک وی موکب برپا کرده بودند که امسال نیز این مجموعه‌های مردمی می‌توانند ضمن ارائه درخواست و اعلام نوع خدمت خود اقدام به موکب کنند.

بر این اساس این مجموعه‌ها یا افراد باید برای ثبت مشخصات و خدمات خود در «مهمونی ده کیلومتری» عید غدیر تهران، عدد ۱ را به ۳۰۰۰۲۱۲ ارسال کنند. همچنین سامانه مهمونی ده کیلومتری هم برای همین امر راه‌اندازی شده است.

ساسان زارع سخنگوی ستاد مردمی مهمونی ۱۰ کیلومتری درخصوص دلیل تغییر محل برگزاری این جشن نسبت به سال قبل گفته بود: «با توجه به آمار 3 میلیون نفری سال گذشته، امسال پیش‌بینی می‌شود که باید آماده میزبانی از شهروندان بیشتری باشیم. به همین دلیل ضمن تغییر مسیر، ظرفیت و تعداد موکب‌های خدماتی و پذیرایی نیز بیشتر از سال گذشته پیش بینی شده است.»


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.