آغاز جشنواره «عمار» چهاردهم با رنگ‌وبوی «مقاومت فلسطین»

کد خبر: 116574
در جشنواره چهاردهم به نظم جدیدی که به‌وجود آمده است می‌پردازیم و به‌تبع طوفان الاقصی رنگ‌وبوی مقاومت فلسطین می‌گیرد.

مراسم رونمایی از پوستر فراخوان چهاردهمین جشنواره مردمی عمار با حضور شهبازی عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره مردمی عمار در منزل شهید مصطفی احمدی روشن برگزار شد.

شهبازی در این دیدار گفت: منزل شهید احمدی روشن نقطه‌ای بوده که حرکتهای انقلابی از آنجا آغاز شده است. در این سیزده دوره از جشنواره عمار، فعالیت را از منزل خانواده شهید آغاز کردیم. شهید احمدی روشن نماد ایستادگی و تغییر دادن صحنه به‌نفع جبهه مقاومت و نماد مقاومت است، نمادی است برای آن‌جایی که عدۀ قلیلی توان مقاومت و پیشتازی دارند، اما او ایستادگی می‌کند و در مسیر حق می‌ایستد.

وی افزود: شروع جشنواره چهاردهم را قصد کردیم مزین به نام شهید کنیم. اکنون در شرایطی قرار داریم که کشور و دنیا در نظم جدیدی به‌نفع جبهه مقاومت به‌سر می‌برد. آنچه ابرقدرت‌ها طراحی کرده بودند، این‌چنین بود که پیروز صحنه باشند و مردم عادی نیز مظلوم و بردۀ آنها، اما این معادله تفاوت کرد، جبهۀ مقاومت و محوری که می‌گفت "باید مقابل ابرقدرتها بایستیم" این شرایط را تغییر داد.

شهبازی ادامه داد: در شرایطی جشنواره را آغاز می‌کنیم که طوفان الاقصی شکل گرفته و هویت منطقه را وارد دورۀ جدیدی کرده است. در جشنواره چهاردهم به نظم جدیدی که به وجود آمده است می‌پردازیم و به‌تبع طوفان الاقصی رنگ‌وبوی مقاومت فلسطین می‌گیرد. در دوره‌ای که افرادی می‌خواستند حرکت جمهوری اسلامی را متوقف کنند و یا به عقب برگردانند شهید توانست مسیر را ادامه دهد و ما نیز ادامه می‌دهیم.

لوکوموتیو انقلاب توقف و برگشت ندارد

پدر شهید احمدی روشن در این مراسم گفت: ما پس از شهادت مصطفی تعبیرمان بر این بود که اگر خداوند یک نیرو و فرزند خوبی را از ما قبول کرد (نه اینکه فکر کنیم از ما گرفت) در برابر این فرزند خوب، هزاران یا میلیون‌ها مثل این فرزند به ما عنایت کرد، جمعی از دانشجویان به تغییر رشته خود به رشتۀ فیزیک هسته‌ای دست زدند، این اقدام دو پیام بزرگ داشت؛ پیام اول به دشمنان قسم‌خوردۀ ما بود که "اگر شما یک نیرو از نیروهای علمی و هسته‌ای را از دست این ملت گرفتید و به شهادت رساندید، ایشان به نتیجۀ زحماتش رسید، اما احساس شما این نباشد که این سنگر خالی از مجاهد می‌ماند."، پیگیری‌هایی که دانشجویان داشتند، نشان دادند که در این مسیر پایدارند.

وی اضافه کرد: دومین پیام این بود که اگر پرچم از دست یک جهادگر علمی افتاد، میلیون‌ها سرباز و افسر دیگر در این خاکریز حضور می‌یابند و جای خالی مصطفی‌ها را پر می‌کنند. آنچه با عقل خودم به آن رسیدم، این بود که خداوند با انقلاب اسلامی خواست یک کار بزرگی انجام دهد که همان ارادۀ وراثت مستضعفین در زمین است. به‌نظر من ملتی مقاومت‌تر و ولایت‌مدارتر و دیندارتر و محکم‌تر از ایران پیدا نمی‌کنید، پس از چهل و اندی سال که از انقلاب می‌گذرد، مردم پشت‌سر نظامشان ایستادند، شما در هیچ کجای دنیا چنین ملتی را پیدا نمی‌کنید. وقتی خداوند چیزی را اراده می‌کند، شما شک نکنید که به نتیجۀ خودش می‌رسد و این راهی که شما طی می‌کنید و جوانان مملکت در هر برهه‌ای از زمان سپری می‌کند، این راه به ظهور امام زمان عجّل اللّه تعالی فرجه منجر می‌شود.

پدر شهید احمدی روشن گفت: شما نباید به این مسیر شک داشته باشید. این ملت برای تمام دنیا یک الگو شدند. شما به نقشی که روی پرچم رژیم کودک‌کش صهیونیستی دو خط آبی بالا و پایین می‌بینید، دقت کنید؛ به این معناست که تصور می‌کنند از نیل تا فرات برای اسرائیل است، دعب آنها منحصر در خاک غزه و فلسطین و لبنان نیست، آنها سرزمین‌های تمام این محدوده بلکه دنیا را می‌خواهند، اما پس از انقلاب اسلامی زلزله‌ای در ارکان نظام نحس رژیم صهیونیستی و آمریکای جنایتکار افتاده است و اینها نهایت سعی‌شان این است که این لوکوموتیوی که حرکتش با رهبری امام راحل شروع شده است و به‌رهبری رهبر معظم انقلاب ادامه دارد، بایستد؛ اما نمی‌ایستد و برگشتی در کارش نیست.
وی ادامه داد: این فیلم‌هایی که تولید می‌کنید، جهاد تبیین و همگی در مسیر ظهور است. مردم اول باید سطح افکار و علمی‌شان افزایش پیدا کند و زمینه‌سازی ظهور امام زمان را بپذیرند و بدانند چه‌چیزهایی سبب ظهور می‌شود، سپس منتظر ظهور باشند.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.