زنان غزه با طیب خاطر و رضایت فرزندان خود را برای حضور در جبهه مقاومت تشویق می‌کنند

کد خبر: 116575
انسیه خزعلی گفت: امروز زنان غزه ضمن اینکه به اصالت خانواده اهمیت می‌دهند فرزندان خود را نیز برای حضور در جبهه مقاومت تشویق می‌کنند و با طیب خاطر و رضایت این کار را انجام می‌دهند.

انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده درخصوص تأثیر برگزاری اجلاس بین المللی زن در اسلام در عربستان بر حمایت از فلسطین و جلوگیری از نسل کشی در غزه اظهار کرد: شاید این اولین نشستی بود که در مورد وضعیت زنان و توسط خانم‌های مقامات برگزار می‌شد.

او ادامه داد: این اجلاس با عنوان «زن در اسلام و جایگاه و توانمندسازی زنان» به میزبانی عربستان سعودی برگزار شد و حرکت خوب و سرآغاز مبارکی بود تا خانم‌ها بتوانند درباره مسائل مشترک صحبت کنند و راه حل‌هایی ارائه دهند که با بوم و فرهنگ خودشان و فرهنگ اسلامی سازگار است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: یکی از مسائل مهم و محوری که در این نشست مطرح شد، مسئله زنان و کودکان فلسطینی و شرایط سخت و دردناکی بود که در آن به سر می‌برند و انواع خشونت‌هایی که علیه زنان در فلسطین به کار گرفته می‌شود و بیمارستان‌ها و مراکزی که با بی رحمی کامل تخریب می‌شود.

خزعلی با اشاره به اتفاق نظر زنان در این نشست و همچنین اتفاق نظر کشورهای دنیا در محکوم کردن و نشان دادن خباثت اسرائیل در رحم نکردن به کودکان و زنان اظهار کرد: مسلمانان و به ویژه مردم خاورمیانه این خباثت‌ها و زیاده خواهی‌های اسرائیل را با گوشت و پوست خود لمس کردند اما امروز کل جهان به این موضوع پی برده که حرکت خوب و رو به جلویی است و همین هم باعث شده که اسرائیل دست به برخی اقدامات نزند.

این مقام مسئول ادامه داد: این نشست‌ها و تبادل آرا قطعاً پشت گرمی مسلمانان را به یکدیگر بیشتر می‌کند تا با استحکام بیشتری این مسیر را طی کرده و از تهدید شدن نهراسند.

او تصریح کرد: پس از نشست زنان مقامات، نشست وزرا در ریاض برگزار شد و اکنون هم قرار است برنامه نشست سران برگزار شود و امیدواریم در نشست سران نیز شاهد یک حرکت جدی و تصمیم و اقدام عملی در زمینه فلسطین باشیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در مورد نقش زنان مقامات در شکستن سکوت و انفعال سران عرب در قبال فجایع غزه اظهار کرد: کسانی که در این نشست شرکت داشتند همسران مقامات نبودند و نخست وزیر و وزیر و یا مقاماتی بودند که مسئولیت‌های مربوط به زنان را در کشورهایشان برعهده داشتند و علت عمده حضور این زنان هم مسئله فلسطین و چاره اندیشی در مورد آن بود.

خزعلی گفت: قطعاً زنان نقش بسیار مهم و موثری دارند و تصمیماتی که در این نشست‌ها گرفته می‌شود نیز بسیار با اهمیت و تأثیرگذار است اما تصمیم نهایی باید در اجلاس سران گرفته شود.

او ادامه داد: کشورهای اسلامی در این برهه از زمان نشان دادند که پای کار هستند البته خیلی از این کشورها به دلیل منافع اقتصادی و سیاسی و مصالحی که دارند و یا به خاطر تهدیداتی که می‌شوند جنایات غزه را لفظی محکوم می‌کنند اما عملاً پای کار نیستند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: حمایت‌های مردمی که امروز در سراسر دنیا از مردم غزه صورت می‌گیرد و همچنین توانمندی جبهه مقاومت باعث شده که بحث عادی سازی روابط کشورها با اسرائیل متوقف شود.

خزعلی همچنین در مورد نقش زنان در ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی گفت: یکی از مواردی که در نشست جده مطرح شد این بود که باید سبک زندگی اسلامی در برابر سبک زندگی غربی مورد توجه بیشتر و حمایت قرار گیرد و الگوی سوم زن در دنیا مطرح شود و امروز زنان غزه ضمن اینکه به اصالت خانواده اهمیت می‌دهند فرزندان خود را نیز برای حضور در جبهه مقاومت تشویق می‌کنند و با طیب خاطر و رضایت این کار را انجام می‌دهند


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.