می خواهیم الگوی زن مسلمان ایرانی معرفی کنیم

کد خبر: 116859
حجت الاسلام زهرایی با اشاره به تجریه خوب شناسایی بانوان فعال فرهنگی و اجتماعی در مهرواره بانور ۱ گفت: در دومین مهرواره بانور در تلاش هستیم که بانوان کنش گر جهاد تبیین میدان‌داری کند.

حجت‌الاسلام محمد جواد زهرایی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران ضمن اشاره به آغاز فعالیت دومین مهرواره بانور اظهار داشت: در مهرواره بانور ۲ در تلاش هستیم که بانوان کنش گر جهاد تبیین میدان‌داری نمایند، در این راستا علاوه بر شناسایی آنها و کمک به کنش گری دقیق و اثرگذارشان، تلاش می‌شود که بانوان بیشتری در عرصه جهاد تبیین فعال شوند به‌گونه‌ای که یک جریان کنش گری جهاد تبیین توسط بانوان عزیز کشور داشته باشیم.

وی ادامه داد: مهرواره بانور ۱ تجربه بسیار خوبی در شناسایی بانوان فعالِ فرهنگی – اجتماعی در مساجد و محلات بود. به‌گونه‌ای که توانست فعالیت‌ها و پتانسیل بانوان مساجد و محلات را به رؤیت مجموعه‌ها و دستگاه‌های فرهنگی برساند و آنها را با این ظرفیت عظیم موجود در کشور آشنا سازد.

حجت‌الاسلام زهرایی همچنین افزود: در مهرواره بانور ۲ قرار است به معرفی الگوی زن مسلمان ایرانی بپردازیم که علاوه بر حفظ سنگر خانواده در فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی اثرگذار است. لذا در مهرواره بانور ۲ بانوان فعال در مساجد و محلات وارد فاز کنش گری جهاد تبیین می‌شوند که این کنش گری و تبیین هم به‌صورت حضوری (محافل خانوادگی، دوستان، مجالس و محیط پیرامون) و هم به‌صورت فعالیت در فضای مجازی (شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها) امکان‌پذیر است.

وی ضمن اشاره به میدان‌داری بانوان در تمامی عرصه‌های فرهنگی- اجتماعی انقلاب اسلامی علاوه بر نقش‌های مؤثر خانوادگی؛ تصریح کرد که امید است جهت‌گیری این نقش‌ها، جهاد تبیین شود و یک جریان عظیمی شکل گیرد و بانوان بزرگواری که فعال در این حوزه هستند یا تمایل به فعالیت در این حوزه‌ها را دارند، ورود پیدا کنند و شاهد اثر بخشی آنها در این امر خطیر و جهاد تبیین مدنظر مقام معظم رهبری باشیم.

مهرواره بانور پویشی ملی است برای قیام بانوان مسجدی در عرصه‌های مختلف انقلاب اسلامی که نیاز به کنشگری این قشر وجود دارد. سال گذشته نخستین مهرواره بانور با رویکرد گره‌گشایی بانوان در حوزه زنان و خانواده برگزار شد. مجموعاً در سراسر کشور بیش از ۳۳ هزار نفر شرکت کردند.

دومین مهرواره بانور از ۲۸ آبان ماه همزمان با ولادت حضرت زینب (س) آغاز شده و تا ۱۳ دی‌ماه سال جاری و مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) ادامه خواهد داشت؛ این دوره با رویکرد جهاد تبیین در حال برگزاری است. ضمن تولید محتوا برای کنشگران بانو، از آن‌ها خواسته شده تا که در قالب‌ها و بسترهای مختلف به این فریضه قطعی بپردازند.

تاکنون ۸۹ نفر از بانوان فعال تهرانی در دومین مهرواره بانور ثبت نام کرده اند؛ علاقه مندان و بانوان فعال برای شرکت در این مهرواره می‌توانند کلمه «بانور» را به سامانه ۵۰۰۰۹۶۵۰۰ ارسال کنند.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.