افق جدید شهرداری تهران در توسعه فعالیت‌های قرآنی با هوش مصنوعی

کد خبر: 117522
شهردار تهران گفت: با برگزاری محافل ویژه قرآنی در سطح شهر و استفاده از هوش مصنوعی و فناوری‌های نوین تلاش می‌کنیم تا افق جدیدی را برای توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی انجام دهیم.
وارث

علیرضا زاکانی، شهردار تهران در خصوص اقدامات و برنامه‌های شهرداری تهران در جهت مردمی کردن فعالیت‌های قرآنی گفت: با توجه به اهمیت انس با قرآن و فعالیت‌های قرآنی در تهران نیز بیش از یک هزار و پانصد نقطه هدف‌گذاری شده است که در تمامی آن‌ها مراسم قرآنی برگزار می‌شود.

وی افزود: این مناطق به صورت ویژه در متن جامعه و در مساجد، محافل قرآنی را برگزار و کمک می‌کنند که اتفاق خوبی در حوزه انس با قرآن، قرائت قرآن، تفسیر قرآن و فعالیت‌های قرآنی به شیوه‌های نو داشته باشند.

شهردار تهران تصریح کرد: علاوه بر این موارد همزمان با ماه مبارک رمضان در برخی از نقاط شهر ازجمله پارک لاله و نمایشگاه قرآن ابزاری فراهم شده تا با هوش مصنوعی و فناوری‌های نوین آیات قرآن را به تصویر بکشند.

زاکانی اظهار کرد: با استفاده این تکنولوژی‌ها این امکان فراهم شده است تا حس و حال معنوی و قرآنی خاصی را با حداقل امکانات به متن جامعه تزریق کنیم و بتوانیم با فعالیت‌هایی که انجام می‌شود افق جدیدی را برای توسعه و ترویج فعالیت‌های قرآنی و خدمت به آن در متن جامعه انجام دهیم.

وی ادامه داد: بخشی از این فعالیت‌ها به ماه مبارک رمضان اختصاص دارد و برخی دیگر به صورت مستمر در طول سال اجرا می‌شود.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.