مسجد با هیچ یک از مراکز تربیتی و آموزشی قابل قیاس نیست

کد خبر: 116082
رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه  با بیان اینکه عده ای کار دینی و معنوی انجام می دهند اما تک بعدی عمل کرده و در بزنگاه ها خروجی لازم را ندارند گفت: اما کار کانون های مساجد علاوه بر تربیت دینی، پرورش نیروهای انقلابی و متعهد است.

آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری، رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دیدار مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم که امروز سوم خردادماه انجام شد، ضمن تبریک ایام دهه کرامت با اشاره به جایگاه مسجد تصریح کرد: مسجد خانه خداست و مقدس ترین مکان در کره زمین است.

وی با بیان اینکه بخش عظیمی از توفیقاتی که نصیب دست اندرکاران مسجد می‌شود بواسطه انتصاب به خانه خداست، افزود: وقتی در مسجد و برای مسجد خدمت می کنیم خدا نیز در این مسیر کمک می‌کند و بخش زیادی از مسیر به خودی خود طی شده است.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه با بیان اینکه مسجد با هیچ یک از مراکز تربیتی و آموزشی قابل قیاس نیست، گفت: در برهه‌ای از انقلاب مسجدها رها شدند و امور تربیتی به بیرون از مسجد سپرده شد؛ جای مسجد را با آموزشگاه‌ها و فرهنگسراها عوض کردیم و این اشتباه بود.

رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه پس از استماع گزارش فعالیت‌های ستاد کانون‌های مساجد قم و بویژه کادر سازی از نوجوانان در مسجد و تربیت نیروهای مذهبی، انقلابی و متعهد برای آینده انقلاب گفت: نام کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، نامی آشنا بوده و با کارکردهای آن آشنا هستم اما این نگاه جدید و ارزشمند شما تا رسیدن به نتیجه مطلوب قابل توجه و پیگیری است.

وی ادامه داد: حال که نگاه به مسجد به جایگاه اصلی خود برگشته است باید کار را جدی گرفته و سازو کارهای مناسب با این نگاه را فراهم کرد و از این ظرفیت خدادادی در پیشبرد اهداف دینی و تربیتی و حفظ جوانان و نوجوانان از دام‌های پیش رو استفاده کرد تا آینده خوبی هم برای نوجوان و هم آینده کشور رقم زده شود.
رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه  با بیان اینکه عده‌ای کار دینی و معنوی انجام می دهند اما تک بعدی رشد کرده و در بزنگاه ها خروجی لازم را ندارند، گفت: کار شما در کانون‌های مساجد ارزشمند است چراکه هم نسبت به تربیت دیتی و اعتقادی اهتمام دارید و هم  افرادی را تربیت می‌کنید که در بحران‌ها بتوانند ایستادگی کنند و نلغزند و دیگران را نیز از لغزش نجات دهند.

حسینی بوشهری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحث فعالیت طلاب جوان در مساجد و کانون‌های فرهنگی هنری گفت: ما از این کار استقبال می‌کنیم چرا که معتقدیم طلاب از همان جوانی و نوجوانی باید در دامنه مسئولیت خود رشد کنند و این کمک بزرگی به حوزه و آینده حوزه است؛ بنده نیز از این طرح حمایت می‌کنم و این طلاب به عنوان سفیران حوزه در مساجد خواهند بود تصریح کرد: شما نیز با قوت به کار خود ادامه دهید.

حسینی بوشهری با بیان اینکه هنر کانون‌های مساجد ایجاد انسجام در مسجد است، گفت: در راه تربیت بچه‌های مسجدی از ناملایمات نهراسید، وقتی نگاهتان بلند باشد کار و نتیجه کار را خواهید دید نه سختی‌های راه را.


افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.